Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

17 marca w sali widowiskowej budynku byłej Szkoły Podstawowej w Kroczycach szesnastu uczniów szkół z terenu Gminy Kroczyce sprawdzało swoją wiedzę z przepisów o ochronie przeciwpożarowej i z pierwszej pomocy podczas eliminacji gminnych do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej składał się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej. W przerwie uczniowie wraz z opiekunami, pod okiem dh Macieja Bednarza zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatora.

Pierwsze miejsca w dwóch kategoriach zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Kroczycach. W pierwszej grupie wiekowej Józef Kulak, a w drugiej grupie wiekowej Katarzyna Latacz. Będą oni reprezentować nasza gminę 5 kwietnia, podczas eliminacji powiatowych w Starostwie Powiatowym w Zawierciu. Pozostali uczniowie również zajęli wysokie lokaty

2 miejsce zajął Nikodem Miler . Tuż poza podium znaleźli się Maja Kutyła, Jan Gajecki oraz Kajetan Korycki.