III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

16 kwietnia 2024 roku odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski zorganizowany przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Kroczycach - panią Renatę Baran, panią Wandę Baran i panią Ewelinę Pasich pod patronatem Domu Kultury w Kroczycach oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Kroczycach.

Celem konkursu skierowanego do uczniów klas I-VIII było: rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży.

Do konkursu, który odbył się w dwóch kategoriach wiekowych, przystąpiło 18 uczniów ze szkół podstawowych w Kroczycach, Pradłach i Siamoszycach.

Komisja konkursowa oceniała występy wszystkich uczestników według następujących kryteriów: dobór repertuaru, kultura słowa, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom recytacji był bardzo wysoki. Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem, by wybrać najlepszych.

I kategoria wiekowa – klasy I-IV

I miejsce - ex aequo Rozalia Bednarz oraz Maria Domagała- Szkoła Podstawowa w Kroczycach

II miejsce- Iga Tokarska- Szkoła Podstawowa w Kroczycach

III miejsce - Maja Szczechla- Szkoła Podstawowa w Pradłach

II kategoria wiekowa – klasy V-VIII

I miejsce Kinga Pleban- Szkoła Podstawowa w Pradłach

II miejsce- Magda Kucharek-Szkoła Podstawowa w Kroczycach

III miejsce-ex aequo Zofia Jakubska-Szkoła Podstawowa w Pradłach oraz Julian Gardas-Szkoła Podstawowa w Kroczycach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje!