VII Ogólnopolski Konkurs - Wielka Liga Czytelników

VII Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników

W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiło 18 uczniów z klas 1- 3 i 6 uczniów z klas 4-6. Warunkiem koniecznym zaliczenia  I etapu konkursu było zdobycie minimum 5 sprawności czytelniczych – przeczytanie 5 lub więcej książek i rozwiązanie w domu do nich testów, z których trzeba było uzyskać co najmniej 80 punktów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 14 uczniów z klas 1-3 i 4 uczniów z klas 4-6. W  półfinale, który odbył się 14 marca uczniowie samodzielnie rozwiązywali test ze znajomości  książek:

„Mania dziewczyna inna niż wszystkie” - klasy I-III

„Dynastia Miziołków” - klasy IV-VI.

Test  składał z 32 pytań,  a uczniowie musieli  uzyskać minimum 80 punktów na 100 możliwych.

Do III etapu (ogólnopolskiego) zakwalifikowały się:

• Anna Masiarek- kl. 3a
    • Iga Tokarska- kl. 3a
    • Aleksandra Lipska- 3b

Mocno trzymamy kciuki podczas finałowych zmagań, które odbędą się w dniu 9 maja 2024 r.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy! Życzymy, by czytanie książek było nieustającą przygodą i odkrywaniem świata.