"JĘZYKOWY TWIST"

Autor: Paulina Furgacz, Anna Grajdek - nauczyciele języka angielskiego

Termin realizacji : 10.12.2015r. do 10.06.2016r.

Głównym założeniem wprowadzenia innowacji „Językowy twist” w szkole było wspomaganie rozwoju kompetencji językowych ucznia oraz rozwijanie zainteresowania wobec innych kultur. Innowacja miała również na celu przygotowanie ucznia do samodzielnego procesu uczenia się języka obcego oraz umacnianie wiary we własne możliwości językowe. Uczestnicząc w zajęciach koła języka angielskiego, zajęciach wyrównawczych oraz podczas lekcji uczniowie używali języka angielskiego jako narzędzia do wykonania prac plastycznych, nauki piosenek, odgrywania ról,a użycie autentycznych tekstów wyzwoliło naturalny proces uczenia się języka.

W trakcie spotkań  uczniowie doskonalili słownictwo, a także umocnili wiarę we własne siły. Sprawdzali i rozwijali swoje umiejętności: autorskie, literackie, plastyczne, wokalne oraz organizacyjne. Podczas realizacji zadań innowacji pedagogicznej uczniowie zaprezentowali przedstawienia teatralne w języku angielski: "Romeo i Julia" oraz "Kot w butach". Przez cały rok uczniowie przygotowywali gazetki tematyczne.